Naujiena automobilių rinkoje – veiklos nuoma su paslaugomis: prieinama ir privatiems asmenims

Pasidalinkite su kitais:

Automobilių rinkos plėtra pasižymi sparčiu ir dinamišku tobulėjimu, kuris tuo pačiu skatina ir naujovių atsiradimą. Viena jų – privatiems asmenims skirta veiklos nuoma su paslaugomis. Pastaroji, anot „Mobire Lietuva“ regiono vadovo Jono Survuto, iš esmės keičia automobilio nuosavybės koncepciją bei efektyviai atliepia vartotojų poreikius, šiems suteikdama lankstumą ir galimybę nevaržomai naudotis nauja transporto priemone.

Sukurta patenkinti rinkos poreikius

Pasak „Mobire Lietuva“ regiono vadovo J. Survuto, nors pats veiklos nuomos terminas rinkoje nėra naujovė, šiomis paslaugomis lig šiol naudotis galėjo išskirtinai tik verslo atstovai: „Verslo atstovams yra svarbu efektyviai valdyti laiką ir finansus, tad galimybė turimą transporto parką patikėti vienai paslaugą teikiančiai įmonei, kuri rūpinasi visais automobilių eksploatacijos rūpesčiais – praktiškas ir racionalus pasirinkimas.“

Visgi, pastaraisiais metais automobilių rinka augo ir keitėsi, o tai lėmė daugybė veiksnių, įskaitant technologinę pažangą ir besikeičiančius vartotojų poreikius. Būtent pastarieji ir paskatino automobilių nuomos kompanijos „Mobire Lietuva“ bei automobilių pardavimo platformos „Autoplius.lt“ susivienijimą, kuris leido rinkai pristatyti unikalią, privatiems asmenims pritaikytą naujieną – Autoplius.lt veiklos nuomą.

„Bendradarbiavimą paskatino bendri tikslai. Vienas jų – veiklos nuomą perkelti į kitą lygį, ją pristatant kaip suprantamą ir tarp privačių asmenų patrauklią paslaugą“, – sako J. Survutas ir priduria, jog ilgainiui tikimasi, kad veiklos nuoma taps tokiu pat įprastu ir savaime suprantamu pasirinkimu kaip ir automobilio įsigijimas.

Jam antrina ir „Autoplius.lt“ vadovas Artūras Mizeras, kuris atskleidžia, jog pristatyta nauja paslauga netruko susilaukti vairuotojų susidomėjimo.

„Verslui norint išlikti sėkmingu, svarbu ne tik jausti rinkos pulsą, bet ir gebėti laiku prisitaikyti prie kintančių sąlygų, išliekant orientuotu į klientą ir šiam suteikiant pasirinkimo laisvę. Kaip praktika rodo, veiklos nuomos su paslaugomis pristatymas rinkai, šiuos lūkesčius maksimaliai pateisina. Vairuotojai vis dažniau domisi ir apsvarsto galimybę rinktis būtent pastarąją paslaugą, dėl jos lankstumo ir patogumo“, – akcentuoja A. Mizeras.

Veiklos nuoma ar finansinis lizingas?

Automobilių nuomos kompanijos vadovas pastebi, kad neretai veiklos nuoma yra tapatinama ir prilyginama finansiniam lizingui. Visgi, panašumas – tik mokamas mėnesinis mokestis. Tuo tarpu skirtumų tarp šių dviejų paslaugų – kur kas daugiau. 

„Lyginant su lizingu, veiklos nuoma su paslaugomis yra parankesnis sprendimas, leidžiantis vairuotojui sutaupyti laiko. Paslauga teikiama už nustatytą mėnesinį mokestį, kuris apima visas su automobilio priežiūra susijusias išlaidas. Į automobilio nuomos kainą yra įskaičiuoti transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės (TPVCA) ir KASKO draudimai, 24 val. pagalba kelyje, draudiminių įvykių administravimas, o nutikus netikėtai situacijai, vairuotojui suteikiamas pakaitinis automobilis“, – veiklos nuomos privalumus vardija J. Survutas, akcentuodamas ir paslaugos lankstumą – sutarties laikotarpį nuo 12 mėnesių ar galimybę anksčiau laiko grąžinti arba pasikeisti į naują automobilį.

J. Survutas dėmesį taip pat atkreipia į tai, jog lizingo atveju, automobilio savininku tampama tik sumokėjus visas įmokas. Veiklos nuomos atveju – automobilis grąžinamas nuomos bendrovei, tačiau sutarties pabaigoje, klientui pageidaujant, šis automobilį gali išsipirkti. Jis pažymi ir lizingo atveju kintančias palūkanas, kai nuomos atveju, jos yra fiksuotos. Tai reiškia, kad automobilis po metų ar penkerių, nepabrangsta.

Patrauklus ir patogus pasirinkimas

„Mobire Lietuva“ regiono vadovas J. Survutas taip pat pažymi, kad veiklos nuomos klientai gali pasirinkti geriausiai jų poreikius atitinkančias paslaugas, viena jų – „Premium” paslaugų paketas, kurį pasirinkus, į mėnesinį mokestį yra įskaičiuotos visos su automobiliu susijusios išlaidos – reguliarūs techniniai aptarnavimai, natūraliai nusidėvinčios dalys, vasarinės ir žieminės padangos, jų keitimas bei saugojimas. 

„Vairuotojams, pasirinkusiems veiklos nuomą su paslaugomis akcentuojame, jog šie nuo šiol galės maksimaliai mėgautis vairavimu, o automobilio priežiūra ir remontu pasirūpinsime mes”, – šypsosi  J. Survutas, pažymėdamas, kad lizingo atveju šios paslaugos kainuoja papildomai.

Dar vienas svarbus veiklos nuomos pranašumas – pradinės sutarties sąlygos. Lyginant su lizingu, keliami reikalavimai yra daug mažesni, tad dažnu atveju, išsinuomoti automobilį galima be jokio pradinio įnašo. 

„Automobilių veiklos nuoma yra alternatyvus būdas vairuoti naują automobilį. Tai novatoriška, keliones be rūpesčių, ir lankstumą vertinantiems asmenims sukurta paslauga. Tikimasi, kad galimybė mėgautis nauju automobiliu taps prieinama platesniam visuomenės ratui“, – sako J. Survutas.